Gmina Biały Dunajec na Europejskich Targach Produktów Regionalnych w Zakopanem

Miniaturka artykułu Gmina Biały Dunajec na Europejskich Targach Produktów Regionalnych w Zakopanem

W tym roku po raz drugi odwiedziliśmy Europejskie Targi Produktów Regionalnych w Zakopanem. Przez kilka dni, z inicjatyw naszych oraz zaprzyjaźnionych instytucji, miało miejsce wiele wydarzeń oraz pokazów. W piątek odbyły się warsztaty malarskie, prowadzone przez panią Monikę Stachowiec z Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu. Podczas nich, dzieci malowały regionalne wzory na doniczkach oraz na szkle. Można było również spróbować swoich sił w rzeźbiarstwie w drewnie. Warsztaty zostały przygotowane przez Wawrzyńcokową Kuźnię Talentów w Gliczarowa Dolnego.

Na głównej scenie plenerowej czytaliśmy wiersze autorstwa Zofii Mieszczak, laureatki konkursu „Małopolskie Piękno Słowem Opisane 2022”. Wiersze czytała pani Zofia, jej koleżanki z Klubu Senior 60+ Biały Dunajec oraz Wójt Gminy Biały Dunajec Andrzej Jacek Nowak. Następnie mieliśmy okazję podziwiać występ dziecięcego zespołu regionalnego „Mali Białodunajcanie”.

W Zarembku Tradycji przygotowaliśmy stoisko, gdzie w ramach akcji ,,Bookcrossing – Na Równi Krupowej czytanie i książek wymienianie” można było nieodpłatnie zabrać, bądź zamienić książkę na nową.

Obok nas swoje stoisko miały również wspomniane wcześniej seniorki, na którym można było kupić ręcznie robione maskotki i zabawki. Ciekawą atrakcją był także pokaz malarstwa Martyny Staszel, podczas którego malowała ona tatrzański pejzaż.

W sobotę odbyła się prezentacja Kowalstwa Artystycznego Sobalowej Kuźni, gdzie Janusz Cudzich zaprezentował swoje wyroby. Miał miejsce także pokaz kulinarny, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Sierockiego.

W poniedziałek na zakończenie targów byliśmy świadkami niesamowitego recitalu Dominiki Białoń. Zaraz po nim prezentacji gorsetów góralskich, wykonanych na zajęciach prowadzonych naszych instytucjach przez Laureatkę Marki Tatrzańskiej 2020 – Janinę Skupień Ładunkulę.

Serdecznie dziękujemy dyrektor Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury Helenie Buńdzie za owocną współpracę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mieli okazję wziąć udział w Europejskich Targach Produktów Regionalnych.

fot. Marcin Szkodziński

Data dodania: 18.08.2022 15:10

Autor: gok

Kategorie: Aktualności, Wydarzenia kulturalne

Kalendarz