Zmiany w programie „Czyste Powietrze”


Zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie informuje, że od 3 stycznia 2023 roku uruchomiona zostanie nowa wersja Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Najważniejsze zmiany obejmują m.in. podwyższenie progów dochodowych, zwiększenie wysokości dotacji oraz możliwość złożenia kolejnego wniosku o dofinansowanie dla tych, którzy już wcześniej skorzystali z Programu. Program promować będzie również kompleksową termomodernizację budynków gospodarstw domowych.

Nowy Program dostępny jest pod linkiem https://www.wfos.krakow.pl/od-3-stycznia-2023-r-rusza-nowa-wersja-programu-czyste-powietrze/ a bieżące i szczegółowe dane można zaleźć na oficjalnej stronie Programu https://czystepowietrze.gov.pl .

Nabór wniosków prowadzony jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Infolinia nt. Programu czynna jest w godzinach 800 – 1500 pod numerem: 12 422 94 90  (wew.: 1).

Zachęcamy mieszkańców gminy, zainteresowanych otrzymaniem dofinansowania do zapoznania się z Programem oraz korzystania z bezpłatnej porady i pomocy formalnej w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie czy wniosku o płatność w ramach działalności Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego.

Wspólnie dbajmy o czyste powietrze!


Data dodania: 09.01.2023 14:23

Autor: Sebastian Stala

Kategorie: Aktualności, Czyste powietrze

Kalendarz