Zimą z górki

Na terenie gminy funkcjonują dwa ośrodki narciarskie: „U Steni” w Gliczarowie Górnym oraz białodunajecki „Toko–Land”. Na narciarzy czekają trasy zjazdowe o zróżnicowanym poziomie trudności, wypożyczalnie sprzętu sportowego, a dla początkujących – pomoc wykwalifikowanych instruktorów.

Stacja narciarska „u Steni” w Gliczarowie Górnym

3 wyciągi o łącznej długości trasy zjazdowej ponad 1000 m:

  • Wyciąg 1: łatwy – długość – 400 m – różnica wzniesień – 75 m- przepustowość – 720 os/h
  • Wyciąg 2: przeznaczony dla dzieci – długość – 60 m
  • Wyciąg 3: dla zaawansowanych – długość – 500 m- różnica wzniesień – 85 m- przepustowość – 900 os/h

Wyciągi obsługiwane są w systemie kart magnetycznych. Trasy są sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane. Rozpoczynają się w Fiśkowej Dolinie, a kończą na Dziadkówce. Na stoku działa szkółka narciarska i snowboardowa. W pobliżu stacji dwa bardzo dobrze utrzymane i oświetlone parkingi, zaplecze gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz sklep sportowy. Na miejscu możliwość serwisowania sprzętu (narty, snowaboard).


Stacja Narciarska „Toco-Land” w Białym Dunajcu

2 wyciągi o łącznej długości trasy zjazdowej ponad 1000 m:

  • Wyciąg Mała Gubałówka: długość 750 m – różnica wzniesień 115,5m – nachylenie 11.08°
  • Wyciąg Karuzela: długość 350m

Trasy zjazdowe są oświetlone i sztucznie zaśnieżane, przygotowywane w profesjonalny sposób za pomocą ratraka. Przy wyciągu znajduje się mała gastronomia (oferująca ciepłe potrawy i napoje), wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, bezpłatny parking i toalety. Początkujący narciarze mogą skorzystać ze szkółki narciarskiej pod okiem profesjonalnych instruktorów PZN. Dla grup zorganizowanych udzielane są korzystne rabaty.

W promieniu kilkunastu kilometrów od Białego Dunajca działa szereg ośrodków narciarskich, miedzy innymi w Suchem, Zębie, Czerwiennem, Zakopanem – Harendzie, Bukowinie i Białce Tatrzańskiej.

Kalendarz